Yeni Doğan Bebekler İçin Fidan Dikildi

5 Haziran Dünya Çevre gününde Ortahisar Belediye Başkanlığı tarafından tespit edilen 10 bebek adına fidan dikimi gerçekleştirildi.

5 Haziran Dünya Çevre gününde Ortahisar Belediye Başkanlığı tarafından tespit edilen 10 bebek adına fidan dikimi gerçekleştirildi.
 

10 Bebek 10 Fidan
Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Aydoğdu, Meclis Üyeleri Aydın Gürsoy, Ufuk Hoş ve birim müdürlerinin hazır bulunduğu 'İki Fidanı Birlikte Büyütelim' sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, "Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) 'kıyametin kopacağını da bilseniz elinizdeki fidanı dikin' buyuruyor. Biz de hem bu mesajın gereğini yapmak hem de çevre bilincinin oluşturulması ve temiz bir çevre için duyarlılık oluşturmak amacıyla  böyle bir etkinliğe imza attık. Belediyemiz tarafından tespit edilen yeni doğan 10 bebek adına birer fidan dikerek daha yaşanabilir bir kent için el ele verelim, çocuklarımızla fidanlarını birlikte büyütelim istiyoruz. Burada ailelerimizin de bilgisi dahilinde 10 bebeğimizin adının verildiği fidanların çocuklarımızla birlikte büyümesine şahit olacağız. Bu tür etkinlikleri daha da geliştirerek çevre dostu belediyecilik uygulamamızı yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Gelecek nesillerin daha temiz bir doğa ile iç içe yaşamalarına olanak sağlamak için kentimize bir metrekare de yeşil alan kazandırmış olsak kendimizi mutlu addederiz." dedi. 

5 Haziran 2014
İHALE DUYURULARI