Ortahisar Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu Atık Yağ ve Pil Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi

Ortahisar Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlemiş olduğu Atık Yağ ve Pil Yarışması sonuçlandı.

Ödül törenine Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Başkan Yardımcıları Erdoğan Beder, Süleyman Aydoğdu, Abdülkadir Uraloğlu, Kemal Çoban, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Vedat Çiftçi ile dereceye giren okulların müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Ortahisar Belediyesi tarafından çocuklarda atık yağ ve pil konusunda çevre bilinci oluşturmak atık yağ ve pillerin su kaynaklarını ve doğayı nasıl kirlettiğini çocuklara aşılamak amacıyla düzenlenen yarışmaya 74 okul katıldı. Yarışmada atık pil dalında 1. liği 356 kg atık pille İsmetpaşa İlk ve Orta Okulu elde etti. İkinciliği Bedri Rahmi Eyüpoğlu Orta Okulu, üçüncülüğü ise Çukurçayır İmamhatip Orta Okulu elde etti. Bayanlar arası atık yağ toplama yarışmasında ise 1. liği Alo 181 Çağrı Merkezi adına topladığı 90 LT’lik atık yağla Emine Kılıç elde etti. 

4 Haziran 2015
İHALE DUYURULARI