Genç, Fazıl Say'dan beste sözü aldı

trabzon ortahisar belediyesi haber fotografı

Genç, Fazıl Say'dan beste sözü aldı

Fazıl Say'ın Trabzon'da verdiği konseri izleyen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Fazıl Say'dan bestesi sadece Trabzon ile ilgili bir eser yapacağı sözünü aldığını söyledi.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, dünyaca ünlü Türk piyanist Fazıl Say'ın Trabzon'da verdiği konseri izledi. Eşiyle birlikte Fazıl Say'a çiçek takdim eden Başkan Genç, "Fazıl Say, Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli piyanistlerden biri... Müzik kabiliyeti, müzik anlayışı ve müzik yorumuyla dünyada çapında tanınan bir piyanist olan Fazıl Say'ı dinlemekten büyük bir keyif aldım. Kendisinden de bestesi sadece Trabzon ile ilgili bir eseri yapacağı sözünü aldık." dedi.

"BU TÜR ETKİNLİKLERİ DESTEKLEYECEĞİZ"

Piyanist Fazıl Say'ın Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde verdiği konseri çok sayıda müzikseverin izlediğini belirten Başkan Genç, konserle ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: Konseri eşimle birlikte izledim. İlk defa Fazıl Say'ın konserini izleme imkânım oldu. Çok büyük bir keyif aldığımı ve gururlandığımı buradan peşinen ifade etmek istiyorum. Fazıl Say'ın Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli piyanistlerden biri olduğunu bir kez daha görme fırsatımız oldu. Ben kendisine buradan teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletiyorum. Çok güzel bir konser izledik. Umarız bu tür sanat etkinlikleri şehrimizde daha çok yapılır. Konsere katılımın oldukça yoğundu. Bu da memnuniyet vericiydi. Şehrimizde demek ki, bu tür etkinlikler yapılmasına yönelik ciddi talep var. Çok sayıda kişinin konseri izlemesi bunun göstergesidir. Biz de Ortahisar Belediyesi olarak bu tür kültür sanat ve etkinliklerini destekliyoruz . Geçen yıl Devlet Opera ve Balesi'ni Trabzon'a getirmiştik. Onların verdiği ve birkaç gün süren konseri çok sayıda müziksever izlemişti. Halkımızın bu tür etkinliklerin şehrimizde düzenlenmesi yönünde çok ciddi talebi olduğunu görüyoruz. Zira, kültür sanat etkinleriyle ne kadar çok şehrimizin adını duyurursak, o kadar iyi bir  algı oluşturacağımızı düşünüyorum. Böyle bir potansiyel var... Umarız Fazıl Say ve diğer sanatçılarımız Trabzon'da bundan sonra daha sık konser verir. Bu tür etkinlikleri de destekleyeceğimizi buradan ifade etmek istiyorum.

 

11 Şubat 2019
İHALE DUYURULARI