açıklama

Ortahisar’da komisyonlara üye seçimi yapıldı

Ortahisar Belediye Meclisi’nin nisan ayının ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, başkanlığında gerçekleştirildi.

Ortahisar’da komisyonlara üye seçimi yapıldı

Ortahisar Belediye Meclisi’nin nisan ayının ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında meclis 1. ve 2. başkan vekilliği seçimiyle ilgili madde görüşülerek oylandı. AK Parti meclis üyeleri tarafından meclis 1. başkan vekilliğine aday gösterilen Nusret Onur 36 oyla, meclis 2. başkan vekilliğine aday gösterilen Mustafa Yaylalı ise 20 oyla seçildi.  

Oturumda ayrıca, meclis kâtip üyelikleri seçimi, Encümen Komisyonu, İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Kültür-Çevre-Turizm ve Spor Komisyonu ile Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu’na üye seçimiyle ilgili maddeler müzakere edilerek oylandı.   

Meclis kâtip üyeliklerine asıl listeden Hacer Öztürk ile Behlül Karakaş; yedek üyeliklerine ise Abdurrahman Kınalı ile Nihat Akyüz seçildi. Encümen Komisyonu üyeliğine ise Ufuk Hoş (29), Hayrullah Baytar (28), Hayati Yavuz (33) oyla tekrar seçildi.

İmar Komisyonu’na işari oyla Faruk Kanca, Hüseyin Yılmaz, Enis Ramazanoğlu, Yavuz Selim Bayram ile Ayşe Kabadayı oybirliğiyle seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine; Hasan Yılmaz, Hüseyin Canım, Murat Akyüz, Ümit Akbaytürk ve Oktay Söğüt oybirliğiyle seçildi.

Kültür, Çevre Ve Spor Komisyonu üyeliğine; Ahmet Sarıalioğlu, Behlül Karakaş, Şener Kibar, Abdurrahman Kınalı ve Ömer Dayı oybirliğiyle seçildi.

Kadın, Erkek Eşitliği Komisyonu üyeliğine ise; Hacer Öztürk, Tahsin Bayrak, Mehmet Karaoğlu, Birgül Boğuşlu ve Engin Karadeniz oybirliğiyle seçildi.

Meclis üyeleri 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i tebrik ederek, çiçek takdim etti.  

TARİH : 5 Nisan 2021

AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
İMAR DURUMU SORGULAMATRABZON VALİLİĞİ2021 Gelir TarifesiSıfır Atık Projesi
Emlak Rayiç DeğerleriKent RehberiPlan Askı PanosuVefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.