açıklama

Projesi Devam Eden İşler - HER FİDAN BİR İNSAN

Her Fidan Bir İnsan

Özellikle çocuklarımızın çevre duyarlılığını artırabilmek için genelde de tüm vatandaşlarımızın kendi adlarının yazılı olduğu fidanların dikileceği kampanyalar kapsamında "Bir fidan bir insan” projesinin hayata geçirilmesi ile  ağaç, ağaçcık ve çalı dikimi ile birlikte 86 bin 005 adet fidan  dikildi.

Trabzon'da, "Fidanınla Büyü Bebek" projesi kapsamında, kentteki hastanelerde dünyaya gelen bebekler için 2923  adet çam fidanı hediye edildi.

Kazandırılan Yeşil Alan 87.2720 m²’dir. 67 bin 632 m²'lik yeşil  alanda da yenileme çalışmaları devam etmektedir.Ayrıca 11 adet orman yapımı ,5 adet tarım bahçesi ve 4 adet meyve bahçesi yapımı gerçekleştirilmiştir.

Şu anda toplam park sayımız 168 adede ulaştı. 

Gelecek nesillerimize yeşilin, ağacın önemini, sahiplik bilinci ile aktarmak amacı ile geliştirdiğimiz “Her Fidan Bir İnsan” projemiz ile belediye olarak Ortahisar’da 61 bin fidan dikmeyi, beraberinde tüm halkımızın da katılımı sağlanarak “En Yeşil Şehir” olmak için katkı sunmayı hedefliyoruz.AÇIK KAPIPROJELERTRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİE-BELEDİYE
TRABZON VALİLİĞİSıfır Atık Projesi2022 Gelir TarifesiEmlak Rayiç Değerleri
Kent RehberiPlan Askı PanosuİMAR PLANI (1/1000)Vefat Edenler
Adres :Pazarkapı Mahallesi, Kahramanmaraş Caddesi, No:98
ORTAHİSAR-TRABZON / TÜRKİYE
© Trabzon Ortahisar Belediyesi | Bütün Hakları Saklıdır.